mks-wladek

Utworzono:

16.06.2024

START MIASTKO - MKS SOLAR WŁADYSŁAWOWO 3:6 (1:3)

Bramki: Guzowski Krzysztof 45+2’, Bryndal Krzysztof 2 (56’ k, 86’ k) - samobójcza 31’, Klecha Dominik 4 (38’, 44’, 82’, 84’), Szymański Przemysław 89’

Do Miastka udaliśmy się z małymi kłopotami organizacyjnymi (transport) jak i personalnymi. Za kartki pauzował: Krzysztof Kleser. Nieobecni byli Kacper Dawidowski, Michał Piesik, Tymoteusz Czyż. Na domiar złego już w osiemnastej minucie boisko z kontuzją musiał opuścić Przemysław Ronkowski a na drugą połowę nie wyszedł z powodu choroby Igor Czyż.

Mecz pod pełną kontrolą naszego zespołu. Pomimo kilku dogodnych sytuacji na prowadzenie wychodzimy dopiero w trzydziestej pierwszej minucie po bramce samobójczej. Kilka minut później pierwszą swoją bramkę w meczu z rzutu wolnego zdobywa Dominik Klecha. Tuż przed przerwą padły jeszcze dwa gole. Po jednej dla obu zespołów. Na 3-0 przy asyście Proeny, podwyższa Dominik Klecha, „objeżdżając” defensywę gospodarzy. W doliczonym czasie Krzysztof Guzowski z rzutu wolnego strzela bramkę dla Startu.

Po przerwie nie wykorzystujemy dwóch stuprocentowych sytuacji bramkowych (Klecha, Bizewski Konrad). Gospodarze natomiast zdobywają drugą bramkę (Krzysztof Bryndal) z rzutu karnego po faulu naszego defensora na Przemysławie Spalik. Mamy trzy kolejne „setki”. Nie wykorzystuje ich Przemysław Srok. Ostatnie dziesięć minut meczu to już pełna dominacja naszego zespołu. Dwie kolejne bramki dokłada Dominik Klecha (asystują Konrad Bizewski i Marek Kwaśnik). Nie ustrzegamy się też kolejnego błędu w defensywie. Po zagraniu piłki ręką arbiter dyktuje rzut karny. Z punktu na jedenastym metrze ponownie nie myli się Krzysztof Bryndal. Odpowiadamy bardzo szybko bramką autorstwa dopiero co wprowadzonego na boisko Przemysława Szymańskiego (asysta Klecha).

Zgarniamy pewnie komplet punktów. Opuszczamy strefę spadkową!!! Za tydzień na Żwirowej mecz „o wszystko” z Gryfem Wejherowo.

Raport ligowy:

Miotk Piotr - Pankiewicz Adam, Gołubiński Cezary, Formella Oskar, Czyż Igor (M) - Srok Przemysław, Kwaśnik Marek (C), Ronkowski Przemysław, Bizewski Konrad (M) - Klecha Dominik, Proena Arkadiusz

Zmiany: 18’ Bizewski Mikołaj (M) za Ronkowski Przemysław, 48’ Mazur Oleh za Czyż Igor, 85’ Szymański Przemysław za Proena Arkadiusz, 89’ Nowicki Eryk (M) za Srok Przemysław

Nie zagrał: Szweda Jan (BR)

Żółte kartki: Czerwiński Jacek, Smaha Kacper - Formella Oskar, Srok Przemysław, Gołubiński Cezary

Czerwone kartki: Brak

Trener: Michał Smarzyński

Start Miastko: Dobrowolski Bartosz – Czerwiński Jacek (46’ Lewandowski Denis), Charqusi Germano Andre, Borowicz Bartłomiej, Bryndal Krzysztof, Trzeciński Piotr, Guzowski Krzysztof, Kłonczyński Błażej (63’ Śliżewski Maciej), Spalik Przemysław, Smaha Kacper (82’ Kapica Patryk), Szuta Wojciech. Trener: Borowicz Bartłomiej

Sędziowie: Cyrson Mirosław – Cyrson Andrzej, Cyrson Damian

Obserwator: Bieliński Franciszek