Utworzono:

18.08.2024

MKS SOLAR WŁADYSŁAWOWO – STOCZNIOWIEC GDAŃSK 0:2 (0:0)

Bramki: Wiśniewski Marcin 56’, Leszkiewicz Jakub 63’

Tydzień temu inauguracja Klasy Okręgowej na wyjeździe nie przebiegła pomyślnie. Można było „zwalić to” na poważne wzmocnienia gdynian zawodnikami pierwszoligowymi. Dziś nastąpiła inauguracja na własnym obiekcie. Naprzeciw nas stanął wicelider poprzednich rozgrywek w Klasie Okręgowej. I tu taryfy ulgowej już nie ma jeżeli chcemy walczyć o wyższe cele…

Do meczu przystępujemy bez kontuzjowanego Arkadiusza Proeny. Na rozgrzewce przed meczem kontuzji nabawił się Daniel Littwin. Na ławce trzech zawodników z pola plus bramkarz…

Pierwsza odsłona meczu niezła w naszym wykonaniu. Zabrakło jednak skuteczności. W drugiej połowie tempo naszych akcji zdecydowanie siadło. Było coraz więcej błędów w ustawieniu defensywy, co skrupulatnie dwukrotnie wykorzystali goście. Pomimo to mieliśmy trzy niewykorzystane stuprocentowe sytuacje bramkowe.

Rywal był zdecydowanie w zasięgu. Punkty uciekły i pojechały do Gdańska…

Relacja minutowa:

4’ dośrodkowanie zawodnika gości, Kugiel głową obok bramki;

5’ dwa kolejne rzuty rożne dla naszego zespołu. W obu przypadkach spore zamieszanie w polu karnym rywali, brak wykończenia;

7’ kolejne dobre dośrodkowanie Klechy, obrońca ubiega Sroka;

15’ Dawidowski Szymon objechał defensywę Stoczniowca, strzał broni jednak Strzelecki;

17’ tym razem dośrodkowuje Bizewski Mikołaj, piłki głową nie sięga Srok;

20’ z ostrego kąta uderza Kacper Dawidowski, piłka ląduje w rękach golkipera gości;

22’ na strzał z boku bramki decyduje się Klecha, i tym razem łapie Strzelecki;

23’ mocny strzał na bramkę rywali oddał Kacper Dawidowski, bramkarz „wypluł” piłkę, brak dobitki;

24’ nad bramką z ok 30m uderza Czyż;

27’ „setka dla MKS-u”, Dawidowski Szymon po otrzymaniu dokładnego podania pociągnął kilka metrów i uderzył z bardzo dogodnej pozycji w słupek, brak dobitki;

29’ strzał Klechy blokuje obrońca, tylko rzut rożny;

30’ z półobrotu na bramkę rywali uderza Ronkowski, piłkę „wypluwa” bramkarz, zamieszanie, brak wykończenia;

34’ próba loba z własnej połowy nad wysuniętym bramkarzem rywali przez Klechę, nieskuteczna;

38 strzał zawodnika gości bez problemów wyłapuje Miotk;

41’ z dalszej odległości uderza zawodnik Stoczniowca, trudną do obrony piłkę nad poprzeczkę przenosi Miotk;

42 niecelnie z dalszej odległości uderza Kacper Dawidowski;

44’ dośrodkowanie bo raczej nie próba strzału w wykonaniu Sroka, piłka o mało nie wpada do siatki.

46’ „setka dla MKS-u”, piłkę wywalczył Srok, Dawidowski Szymon z bardzo dogodnej pozycji uderza nad poprzeczką;

49’ Leszkiewicz strzela po długim słupku obok bramki;

56’ 0-1, Mateusz Sadło z boku dogrywa do niepilnowanego Marcina Wiśniewskiego, błąd defensywy w ustawieniu a wcześniej bocznego pomocnika;

58’ piłkę na rzut rożny sparował Miotk po strzale Kugiela;

60’ tym razem Miotk musiał interweniować po groźnym uderzeniu Gontarza;

63’ 0-2, celnie Jakub Leszkiewicz, błąd bocznego obrońcy, katastrofalna gra w ostatnim kwadransie;

65’ na strzał z ok 30m decyduje się Konrad Bizewski, łapie Strzelecki;

69’ groźnie strzela Sadło, Miotk przerzuca piłkę nad poprzeczkę;

73’ niecelnie z półobrotu na bramkę rywali uderza Dawidowski Szymon;

75’ „setka dla MKS-u”, trzecia setka niewykorzystana przez Szymona Dawidowskiego, Strzelecki sparował piłkę na rzut rożny;

77’ „setka dla MKS-u”, składna akcja, Kacper Dawidowski do Konrada Bizewskiego, ten do Klechy, „Domino” uderza centymetry obok słupka;

81’ „zakiwaliśmy się” pod bramką rywali;

87’ dośrodkowuje Czyż, główka Klechy, piłka przelatuje nad poprzeczką;